Çift Diploma ile Kanada'da Parlak Bir Gelecek Şimdi Mektebim'de
 • DETAYLAR

 • HAKKINDA

 • EĞİTİMCİ PROFİLİ

 • BAŞVURU YAP

 • KONUM

Bölge

İSTANBUL / ATAŞEHİR

Eğitim Süresi

0 Saat

Kayıt Tarihleri

01-02-2018 / 15-09-2018

Ön Kayıt Şartı

Var

Eğitim Tarihleri

17-09-2018 / 14-06-2019

Sınavlı Başvuru

Yok

Belge

Diploma

Mülakat Şartı

Yok

Eğitim Günleri

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi

Eğitim Saatleri

09:00 - 18:00

Mektebim öğrencileri 1 yıl Kanada'da okuyarak çift diploma alma hakkına sahip oluyor ve üniversitelere geçiş kolaylığı elde ediyor.

1. OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YAKLAŞIMI: "DÜNYA BENİM OYUN ALANIM"

Mektebim, çocukların öğrenme süreçlerine aktif olarak katılımlarını destekler. Yaparak ve yaşayarak öğrendikleri bir eğitim yaklaşımıyla her çocuğun bireysel farklılıkları olduğu bilincinden hareket eder ve yaratıcı düşünceyi daima cesarenlendirir. Mektebim'in okul öncesi eğitiminde yapılandırılmış ve yarı yapılandırılmış oyunla öğrenme önemli bir yer tutar. Akıl yürütme, eleştirel düşünme ve yeni durumlara adaptasyon sağlayabilme becerilerinin de gözlemlenebilmesine olanak veren yapılandırılmış oyun yöntemi, çocuğun öne çıkan özelliklerinin tanımlanabilmesini sağlar.

2. İLKOKUL EĞİTİM YAKLAŞIMI: "DÜNYA BENİM KEŞİF ALANIM"

Çocuğun keşfetme isteğini artırmak için merak duygusunun tetiklenmesi gerekir. Buluş yoluyla öğrenme, öğrencinin kendi etkinliklerine ve gözlemlerine dayalı olarak yargıya varmasını teşvik eder, öğretmenin zihinde kalıcı olmasını sağlar. Mektebim'de, çocuklardaki doğal keşfetme arzusunu öğrenme davranışına yöneltmek için öğrenci sürekli etkin olmaya yönlendirilir.

3. ORTAOKUL EĞİTİM YAKLAŞIMI: "DÜNYA BENİM PROJE ALANIM"

Ortaokulda "Dünya Benim Proje Alanım" yaklaşımını benimseyen öğrenciler, dünya vatandaşı olma yolunda çıktıkları bu yolda, hayatı farklı yönlerden tanımalarına aracılık ederecek dersler alır. Öğrencilerin, 21. yüzyılın gerekleri olan "bilgiyi arama, değişik türdeki yazılı kaynakları okuyabilme, öğrenmeyi öğrenme" gibi nitelikleri kazanarak, kendilerini gerçekleştirmeleri hedeflenir.

4. LİSE EĞİTİM YAKLAŞIMI: "DÜNYA BENİM YAŞAM ALANIM"

Eleştirel düşünce, iletişim becerileri, iş birliği kurabilme ve sürdürebilme becerisi, yaratıcılık, geleceğin çoklu nitelikler gerektiren insan gücünde bulunması beklenen başlıcak yetkinlikler olarak kabul edilir. Küresel farkındalığa sahip, ekonomi okuryazarı, girişimcilik becerileri, sağlık, toplum ve çevre duyarlılığı olan, iyi eğitim almış bireyler, geleceğe yön vereceklerdir. Bu anlayıştan hareket eden Mektebim'in lise eğitiminde dünyanın her bölgesinde başarı sağlayabilecek, üretken ve iyi yetişmiş bireylerin topluma kazandırılması esas alınır.

 • Üniversite mezunu
 • Yüksek Lisans mezunu
 • Doktora mezunu
 • Akademisyen (Prof., Doç.)
 • Branş öğretmeni
 • Sınıf öğretmeni
 • Uzman
 • Antrenör
 • Meslek dersi öğretmeni
 • Usta
 • Usta öğretici
 • Yabancı uyruklu
 • Özel Eğitim öğretmeni
 • 1-3 yıllık deneyimli
 • 4-6 yıllık deneyimli
 • 7-10 yıllık deneyimli
 • 10 yıl ve üzeri deneyimli
 • Diğer
Başvuru formunu doldurarak eğitimi veren kuruma/kişiye eğitime katılmak istediğinizi iletebilirsiniz. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra ilgili kurum/kişi sizinle temasa geçecektir. Dilerseniz iletişim bilgilerini kullanarak kurum/kişi ile doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

Adı - Soyadı

TC Kimlik No

Doğum Tarihi

Cinsiyet

Eğitim Durumu

Telefon

Cep Telefonu

E-Posta

İletişime Geçilecek Kişi


Adını Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu “Millet Mektepleri”nden alan Mektebim Okulları, yenilikçi vizyonunu ve eğitimde kalite anlayışını ülkenin her köşesine ulaştırabilmek için yola çıkmış bir kurumdur.

 

VİZYONUMUZ

Üretken ve yenilikçi nesilleri yetiştirmek amacıyla, tüm paydaşlarıyla işbirliği yaparak ülkenin ve dünyanın geleceğine değer katan, lider, yenilikçi ve vatansever bir eğitim kurumu olmak.

 

MİSYONUMUZ

Toplumsal ve küresel sorumluluk bilincine sahip, yaşadığı dünyaya değer katabilecek, yenilikçi, bilgiler arasında transfer yapabilen öğrenciler yetiştiren, ihtiyaçlara uygun çözümler üreten, proaktif, tüm paydaşlarıyla uyumlu ve işbirliğine dayalı ilişkiler geliştiren, ulaşılabilir bir eğitim kurumu olmak.

 

KURUCUMUZ (ÜMİT KALKO)

Çocuklarımız geleceği oluşturacak, ona yön verecek, yepyeni bakış açılarıyla yaşadıkları ülkeyi ve dünyayı güzelleştirecek, yenilikçi fikir ve buluşlarıyla insanlığa katkı sağlayacak bireylerdir. İşte tam da bu yüzden en önemli, en vazgeçilmez gündemimizdir eğitim…

Nitelikli eğitim almak her çocuğun en temel hakkıdır ve Mektebim Okulları olarak bu anlayışla çıktığımız yolda yenilikçi vizyonumuzu ve eğitimde kalite anlayışımızı Türkiye’mizin her köşesine ulaştırmanın  vatanımıza ve milletimize karşı en önemli sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz. 30.000’e yakın öğrencimiz, 61 kampüsümüz ve  anaokulu, ilkokul, ortaokul, fen lisesi, Anadolu Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesinden oluşan 204 okulumuzdaki her biri alanında uzman ve eğitime adanmış eğitimci kadromuzla geleceği tasarlıyoruz.

Mektebim Okullarında her bir öğrencimizin değerli ve öncelikli olduğunu, farklı ilgi ve farklı ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi teknoloji okuryazarı olan, girişimci, sosyal anlamda gelişmiş, etkili yetişkinler olacakları yarınlara hazırlıyoruz. Uluslararası alanda saygın çalışmaları olan akademisyenlerle yaptığımız bilimsel araştırmaların sonuçlarından faydalanarak oluşturulan ders içerikleri ve eğitim modelleriyle, çocuklarımızın zihinsel, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini esas alıyoruz.

Biliyoruz ki bizim sorumluluğumuz, dünyadaki hızlı gelişmeleri sadece takip eden değil, liderlik eden nesiller yetiştirmek…   İşte bu yüzden Mektebim Okullarında öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz. Native öğretmenler eşliğinde İngilizce başta olmak üzere Almanca, Fransızca, İspanyolca eğitimi verirken aynı zamanda öğrencilerimizin o dillere ait farklı kültürleri tanımasını ve birlikte yaşayabilme kültürüne sahip bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz.

Ülkemizin geleceğe liderlik edebilmesi için teknoloji dilini anlayabilmek ve konuşabilmenin ötesinde üretebilmek kültürünün yerleşmesi en önemli önceliklerimiz arasında bulunuyor. Mektebim “Akıllı Kampüs”lerinde tüm öğrencilerimize tablet, akıllı tahta ve çağdaş teknoloji olanaklarıyla eğitim veriyoruz.  Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun dijital materyalleri, tecrübeli ve Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi’ne (TPAB) sahip eğitimciler liderliğinde öğrencilerimizle buluşturuyoruz.

Fark yaratmak için fark edilmek gerekir, anlayışından yola çıkıyor; eğitim bursları ile akademik, sanatsal, sportif başarıları destekliyoruz. Geleceğin dünyasında yer edinebilmek ve ülkemizi ileri taşıyabilmek için çok yönlülüğün önemine inanıyoruz. Bu amaçla öğrencilerimizin akademik başarıları kadar sosyal gelişimlerini önemsiyor;  sosyal alanda da etkin bireyler olarak yetişmeleri için sosyal sorumluluk projeleri, geziler, sanatsal çalışmalar ve spor faaliyetleriyle onları zenginleştiriyoruz.

Mektebim Okulları; dünyaya ve ülkesine katma değer katacak, vatanına bağlı,  yaşadığı toplumun değerlerine duyarlı ve bu değerleri koruyan, başarı odaklı,  üretken, özsaygılı, özgüvenli, sorumluluk sahibi, çalışkan,  en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilen, teknoloji ile dost, kendini ifade etme yeteneğine sahip, dürüst, sanat, spor ve akademik başarılarıyla adından söz ettiren öğrencilerin okuludur.

Mektebim Okulları, geleceğe güvenle bakan nesiller yetiştirmenin sorumluluğu ve heyecanını duyan bir eğitim yuvasıdır. 

Ümit KALKOMektebim Okulları Kurucusu

İSTANBUL - ATAŞEHİR

Diğer Şehirler
ADANA ANKARA BALIKESİR BURSA DİYARBAKIR İZMİR KIRKLARELİ KONYA SAMSUN TEKİRDAĞ TRABZON ŞIRNAK YALOVA

İlan Numarası

10065

İlan ile ilgili şikayetinizi bildirin

Kurum

Mektebim Okulları

İletişim

0(212) 444 30 95

Gsm

0(212) 444 30 95

E-Posta

iletisim@mektebim.com

Web

http://www.mektebim.com

Adres

İstanbul

egitimarabul.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından egitimarabul.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz. YerSağlayıcıBelge No :